www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 15 серпня 2022 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
Версія для друку Написати листа

24 серпня 2019 року Україна святкує 28-му річницю виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році абсолютною більшістю голосів Верховної Ради Української РСР Акта проголошення Незалежності України.
Оголошення незалежності 24 серпня 1991 року стало логічним підсумком боротьби за самостійність багатьох поколінь української нації. Київська Русь, Галицько-Волинське князівство, Литовсько-руське князівство, доба козацької Гетьманщини, Національно-визвольний рух XVIII — XIX ст., Українська революція початку XX ст., дисидентство в часи СРСР — все це віхи становлення і боротьби за самостійну Українську державу.
Перша незалежність України у ХХ столітті проголошена 22 січня 1918 року. Тому 24 серпня 1991 року відбулося фактично відновлення незалежності України.
Україна у ХХ столітті кілька разів втрачала суверенітет через внутрішні незгоди під час зовнішньої агресії. Проте упродовж ХХ століття українці не полишали боротьби за здобуття свободи і врешті Актом 24 серпня
1991 року її остаточно утвердили. За державність українці заплатили дорогу ціну. Втрата незалежності внаслідок більшовицької окупації після Української революції 1917–1921 рр. призвела до того, що тоталітарні режими – комуністичний і нацистський – забрали мільйони життів мешканців України внаслідок Голодомору, Голокосту, державного терору, депортацій та війн.
Сьогодні незалежність України є головною перешкодою для російського імперіалізму й запорукою вільного розвитку держав і народів Європи. Здобуття державності – це результат і тривалої боротьби, і творчих зусиль багатьох визначних українців, військових, меценатів, публіцистів і митців, чия діяльність наблизила здобуття або відновлення незалежності України, творила і зберігала дух свободи в українському суспільстві. 28 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та різними засобами відстоювати свободу.
У нас є синьо-жовтий прапор, тризуб та гімн України — це найбільша наша гордість, яку треба прославляти на весь світ. І сьогодні дуже приємно бачити, як люди вивішують національні символи, вони починають чітко розуміти, що українські громадяни мають діяти разом в інтересах держави.
День Незалежності — це віра в силу українського духу, української нації, української держави, українського народу.
Це день, призначений для осмислення кожним громадянином України нашої складної історії, наших національних традицій. День Незалежності — це день формування широкого погляду кожного українця на долю своєї країни.
Сьогодні підвищився рівень патріотизму та самооцінка української нації — прості громадяни почали поважати один одного, дослухатися, стерто дуже багато стереотипів, нав’язаних політиками за всю нашу історію. З кожним роком будемо все більше цінувати незалежність й усвідомлювати її цінність. Зрештою, незалежність стосується кожної людини — її свободи в діях та думках, тому це перемога кожного всередині себе.
Саме тому, що Україна відбулася як держава, вона потребує ще досить великої роботи. Ми не піддаємося досить сильному ворогові. Ні кордони, ні країни не утворюються лише тому, що хтось їх так чи інакше намалював або випадково розпалася якась імперія. Аби бути незалежною з усіх поглядів, країна має довести своє існування, завоювати право на суверенітет.Тому в День Незалежності треба приділити найбільше уваги тим людям, які незалежність виборюють.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор