Новомосковський район
www.novomosk-rn.dp.gov.ua


Незабаром майже для 7 тисяч учнів шкіл Новомосковського району пролунає перший дзвоник, а шкільні двері відкриються для 829 першокласників.
Станом на 30 серпня 2017 року в Новомосковському районі 20 дошкільних навчальних закладів, 14 навчально – виховних комплекси «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний заклад», в складі яких функціонують 17 дошкільних груп, 26 денних загальноосвітніх навчальних закладів, 1 вечірня заочна школа, 3 позашкільних навчальних заклади.
Напередодні нового навчального року малеча села Знаменівка отримала справжній подарунок. Знаменівську ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 реорганізовано в навчально – виховний комплекс з відкриттям дошкільного відділення на 4 групи (80 дітей).
В ході підготовки до нового навчального року виконано значний обсяг робіт по створенню комфортних умов для навчання та виховання підростаючого покоління.
За кошти районного бюджету завершуються капітальні ремонти актової та спортивної зали в Гвардійській ЗОШ, проведено утеплення фасаду з заміною вікон та дверей Попасненської ЗОШ, тривають роботи з утеплення фасаду Перещепинського НВК «Родина», завершується капітальний ремонт м'якої та шиферної покрівлі Губиниської ЗОШ №1. Для шкільних їдалень придбано холодильне та технологічне обладнання, посуд. Поповнено книжковий фонд шкільних бібліотек.
Значну допомогу в зміцненні матеріально – технічної бази навчальних закладів надали депутати обласної ради Білик А.Г., Мазан Ю.В., Савельєв В.І.
Збереження здоров’я дітей – одне з основних завдань сучасної школи. Безкоштовним харчуванням за кошти районного бюджету будуть забезпечені всі учні 1-4 класів, діти сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, діти з малозабезпечених сімей, діти, чиї батьки загинули під час виконання військового обов’язку в зоні АТО або виконують свій обов’язок в зоні АТО, діти з сімей переселенців. Вартість харчування в школі становитиме 14 грн., в дошкільних відділеннях НВК – 24 грн.
В районі активізована робота щодо організації інклюзивної освіти. Так, класи з інклюзивним навчанням працюватимуть в Піщанськй ЗОШ І-ІІІ ступенів, Василівському та Знаменівському навчально – виховних комплексах.
Навчально – виховний процес в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах забезпечуватимуть 1200 педагогічних працівників.
Питання підготовки закладів освіти до нового навчального року обговорені на оперативних нарадах при виконуючому обов’язки голови райдержадміністрації, на серпневій конференції педагогічних працівників та в кожному навчальному закладі.