Новомосковський район
www.novomosk-rn.dp.gov.ua


Протягом минулого тижня з 04 по 10 вересня 2017 року на території міста Новомосковська та Новомосковського району були скоєні 77 кримінальних правопорушень, з них : 45 крадіжок особистого майна громадян (27 в місті Новомосковську та 18 на території району), 1 незаконне заволодіння мототранспортом, 2 факта – незаконного поводження з боєприпасами, 3 факта незаконного обігу наркотиків, 2 - шахрайських заволодіння майном громадян, 1 ДТП з травмованою особою та інші.

За тиждень оперативниками новомосковської поліції розкритий 21 злочин, в тому числі 5 злочинів, які були скоєні раніше:
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою призначений 34-річному, раніше судимому, не працюючому мешканцю міста Новомосковська, який скоював крадіжки особистого майна громадян, що знаходилося у жителів будинків на збереженні в коморах під’їздів. В ході проведених слідчих дій, вина злочинця підтверджена показами свідків та вилученими речовими доказами. За свою діяльність зловмиснику може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на трок від трьох до шести років.
Також, на минулому тижні завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам, поліцейськими встановлені особи, ще по 6 фактам скоєння незаконного заволодіння майна громадян. На сьогодні, крадіжки залишаються найбільш поширеним видом злочину, тому поліція звертає увагу наших громадян на максимальному забезпеченні збереженості свого майна.
З метою стабілізації оперативної обстановки щодо незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки на території міста Новомосковська та Новомосковського району, а також та в рамках проведеної оперативно - профілактичної операції «Зброя та вибухівка» Новомосковським відділом поліції на минулому тижні виявлено та задокументовано 2 факта незаконного оббігу зброї та боєприпасів.
06 вересня оперативниками Новомосковської поліції біля будинку культури в селищі Губиниха Новомосковського району був затриманий чоловік, який намагався продати гранатомет.
Напередодні, до чергової служби Новомосковського відділу поліції від місцевого мешканця села Губиниха надійшла інформація, що його односельчанин ходить по своїх знайомим та пропонує їм купити або обміняти небезпечний предмет, зовні схожий на гранатомет.
Під час відпрацювання села Губиниха, біля місцевого клубу культури поліцейськими був виявлений чоловік, який тримав в руках підозрілий згорток, замотаний у покривало, таким чином намагаючись приховати небезпечність його вмісту. Ним виявився 40-річний, неодноразово судимий місцевий мешканець, під час огляду особистих речей, у якого, в присутності понятих, слідчим Новомосковської поліції був вилучений предмет, за зовнішніми ознаками дуже схожий на ручний гранатомет «РПГ».
Надаючи пояснення поліцейським, чоловік повідомив, що небезпечність протитанкового гранатомету він розумів, і не дивлячись на це, коли він його знайшов на полігоні біля села Івано-Михайлвка, все ж таки вирішив приховати в лісі, щоб згодом продати або на щось обміняти. Але завдяки своєчасно отриманій інформації та проведеним заходам, новомосковські поліцейські завадили настанню більш небезпечних наслідків та вилучили знахідку.
Слідчим відділом Новомосковської поліції відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною І статті 263 Кримінального Кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). За скоєне чоловіку може загрожувати позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Наступного дня, а саме 07 вересня з метою перевірки отриманої черговою службою інформації, про те, що у одного з відвідувачів кафе з кармана куртки виглядає згорток з начебто небезпечними вибуховими предметами, на вулицю Спаську, що в місті Новомосковську негайно була направлена слідчо –оперативна група.
Під час відпрацювання території, дільничними офіцерами поліції, дійсно біля кафе був встановлений 48-річний, не судимий місцевий мешканець мікрорайону «Кулебівка», що в місті Новомосковську, у якого під час огляду в присутності понятих з кармана куртки було вилучено 2 предмета циліндричної форми без маркировочних даних, за зовнішніми ознаками схожих на вибухівку.
При спілкуванні з поліцейськими, чоловік розповів, що в серпні місяці цього року, знаходячись біля житлового масиву «Животилівка» в районі піщаної місцевості, він натрапив на небезпечну знахідку у вигляді двох тротилових шашок, які одразу вирішив залишити собі, щоб згодом організувати «грандіозну риболовлю» на річці Самара.
Судячи з розмови, правоохоронцям стало відомо, що в цей день, чоловік і зібрався порибалити, саме і йшов до житлового масиву «Животилівка», де розташовані плавні річки Самара, лише зайшов до кафе попити чаю. Завдяки свідомим громадянам, які вчасно повідомили про чоловіка, новомосковською поліцію попереджені наслідки від можливого використання вибухівки.
На даний час вилучені предмети направлені на дослідження до НДЕКЦ ГУМВС України в Дніпропетровській області. Відомості за даним фактом слідчим відділом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною І статті 263 Кримінального Кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). За скоєне чоловіку може загрожувати позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Боротьба з наркозлочинами залишається одним з пріоритетних напрямків роботи поліції, тому з метою попередження даного виду злочинів, на минулому тижні Новомосковським відділом задокументовано 3 факта незаконного оббігу наркотиків, а саме 2 факта збереження наркотичних речовин мешканцями міста Новомосковськ та один факт незаконного посіву нарковмісної рослини «маріхуана» жителем села Знаменівка, Новомосковського району.
Інформація за всіма злочинами слідчим відділом внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, організовано проведення досудового розслідування, за результатами якого всіх учасників наркозлочинів очікує справедливе покарання у відповідності з Кримінальним Кодексом України.

                  За матеріалами Новомосковського відділу поліції