www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 24 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
До уваги осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю!
Версія для друку Написати листа

Управління соціального захисту населення Новомосковської райдержадміністрації інформує, що Міністерством юстиції України від 05.05.2017 № 570/ 30438 зареєстровано наказ Мінсоцполітики України від 11.04.2017 № 602 „Про затвердження Порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції” (далі – Порядок).
З метою належного та якісного виконання вимог вищезазначеного Порядку та Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі-ТЗР) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 із змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 781, (далі-Постанова) повідомляємо наступне.
Відповідно до пункту 7 Постанови медичні показання до забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які досягли шестирічного віку (для забезпечення кріслами колісними з електричним приводом для пересування в приміщенні); дітей з інвалідністю з 14 років (для забезпечення кріслами колісними для пересування поза межами приміщення) визначають обласні, центральні медико-соціальні експертні комісії (далі-облМСЕК) з оформленням відповідного медичного висновку.
У зв’язку із внесеними змінами до Постанови в частині класифікації крісел колісних, необхідно конкретне зазначення у медичному висновку одного із видів електрокрісел: крісло колісне з електроприводом або електроскутер.
Відповідно до пункту 19 Постанови у разі звернення для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення (далі-особа) органи соціального захисту населення видають лише роздруковане направлення на забезпечення ТЗР.
Пункту 44 Постанови передбачено, що порядок призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції затверджується Мінсоцполітики за погодженням з Міністерством охорони здоров’я України.
Після отримання направлення особа може звернутися особисто до обраного підприємства, де лікарем або реабілітологом підприємства буде сформовано заявку, форму якої затверджено наказом Мінсоцполітики від 04.07.2012 № 400 „Про затвердження форм документів з обліку та забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації” (зі змінами) (далі-Заявка), на підібраний та призначений ТЗР.
У разі особистого побажання особи, що звертається за отриманням направлення, анкета в ЦБІ може були сформована спеціалістами органів соціального захисту населення.
Відповідальність за підбір та призначення ТЗР особи з інвалідністю покладається на лікаря або реабілітолога підприємства.
Вищезазначеним Порядком визначено, що анкети для забезпечення кріслами колісними заповнює лікарем або реабілітологом підприємства за результатами оцінювання функціональних можливостей користувача шляхом анкетування за формою, наведеною в додатку 1.
При оцінюванні функціональних можливостей користувачів для призначення крісел колісних береться до уваги чи є це первинне чи вторинне забезпечення згідно з додатком 2 Порядку.
У разі наявності в користувача одного крісла колісного або вибору ним двох крісел колісних призначення проводиться за результатами аналізу сумісності функцій і технічних характеристик таких засобів згідно з додатком 3 Порядку.
Разом з тим варто наголосити що особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок антитерористичної операції, які виявили бажання отримати крісло колісне, яке не відноситься до їх функціональних можливостей, таке крісло видається на максимальний строк, передбачений переліком.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор