www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 19 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
Про вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр. та політичних репресій в Новомосковській районній бібліотеці для дітей
Версія для друку Написати листа

Вшановуючи пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років та політичних репресій, працівники Новомосковської районної бібліотеки для учнів 5 – 6 класів Перещепинського освітнього закладу провели урок-реквієм «Як страшно дихала земля, обпалена жахливим 33-ім».
Бібліотекарі розповіли про причини виникнення голоду на Україні, про трагічність лихоліття, що болем, голодом, смертями лягло на плечі згорьованого українського народу. Глибоко запала в душі дітей інформація про масштаби жертв голодомору, що забрав життя майже 15 млн. людей, серед яких більше 3-х млн. – діти.
Хвилиною мовчання та піснею «Свіча» Оксани Білозір діти вшанували пам’ять про всіх померлих від голодомору і репресій, подивилися кадри документального фільму «Голод», який підготувала шкільний бібліотекар.
Знайомлячи дітей з матеріалами книжкової виставки «Голгофа голодної смерті» бібліотекарі розповіли про страшні 1932, 33-і роки в рідному краї, зокрема в Перещепиному, зачитали свідчення очевидців та презентували книги про голодомор (А. Листопад «Біла молитва братика», І. Кирія «Голодна весна», Е. Заржицької «Три сходинки Голодомору»).
Не залишили байдужими дітей розповіді про картини народного художника України, нашого земляка з с. Миколаївка Федора Клименка. 33 картини, об’єднані у цикл «Жнива скорботи» - це данина пам’яті про голодне лихоліття, це його обов’язок донести біль до покоління, якого не торкнулося те лихо.
Наголошуючи на тому, що всі ми – дорослі і діти, повинні вчити і знати історію свого народу, пам’ятати трагічні її сторінки, щоб не допустити забуття і, тим більше, не допустити їх повторення. На згадку про захід діти отримали виготовлені символічні квіти незабудки, на яких написано: «Україна. Голодомор. 1932-33. Пам’ятаємо».
То ж пам’ятаємо, вшановуємо.




Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор