www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 18 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ
Версія для друку Написати листа

Протидія туберкульозу в Україні є одним з пріоритетних напрямків державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань.
В області за 2018 рік зареєстровано 1971 випадок захворюваності всіма формами туберкульозу, що складає 61,1 на 100 тис. населення. За 2017 рік – 2081 випадок (64,5 на 100 тис.), таким чином спостерігається зменшення захворюваності на 5,3%. Середньоукраїнський показник захворюваності туберкульозом склав 50,5 на 100 тис. населення.
Відповідно до соціальної структури хворих із вперше діагностованим туберкульозом у 2018 році: 58,0 % - це непрацюючі особи працездатного віку; 7,0% - особи, що зловживають алкоголем, 2,7% - особи, що споживають ін’єкційні наркотики, мали контакт із вогнища туберкульозу – 9,0%, були колишньоувязнені – 0,2%. За останні 3 роки у структурі захворюваності 1 місце посідають особи непрацюючі працездатного віку - 58,0%, ІІ місце – робітники (14,9%), ІІІ місце – пенсіонери (9,1%).
Зазначене свідчить про необхідність подальшого розвитку в області програм соціальної підтримки пацієнтів за активної участі інституту громадянського суспільства та громадських організацій.
На обліку в протитуберкульозних диспансерах Дніпропетровської області знаходиться більше 18 тисяч хворих. Цей показник зменшився у порівнянні з минулим роком на 8,7%.
Захворюваність туберкульозом дітей по Дніпропетровській області за 2018 рік зменшилась на 9,8%. Також зменшилась і захворюваність підлітків на 25,6%.
У контексті досягнення Глобальних цілей, визначених стратегією Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі – ВООЗ) «TheEnd TB» щодо ліквідації туберкульозу до 2035 року (зменшення захворюваності, смертності та катастрофічних витрат домогосподарств, пов’язаних з туберкульозом) в Україні, та зокрема в Дніпропетровській області, наразі вдалося досягнути відчутного прогресу. Так, з врахуванням динаміки зниження абсолютного числа смертей та захворюваності на туберкульоз за 2016-2017 роки до 2020 року має значно зменшитися число випадків смертей від туберкульозу, та випадків захворюваності на цю недугу. Тобто, порівняно з 2015 роком, з врахуванням існуючої тенденції у 2020 році вдасться зменшити захворюваність на туберкульоз принаймні на 20,1%, а абсолютне число смертей від туберкульозу на 37%. Це означає, що Україна може досягти проміжних результатів Глобальних цілей ВООЗ на 2020 рік.
Основний ризик, що може погіршити позитивну динаміку щодо подолання туберкульозу - недовиявлення випадків туберкульозу, поширення лікарсько-стійких форм туберкульозу та ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ-інфекції.
Кількість захворілих туберкульозом у поєднанні зі СНІДом за 2018 рік склала 632 осіб, 19,6 на 100 тис. населення, у 2017році – 559 особи, 17,3 на 100 тис. населення, збільшення склало 13,3%.По Україні даний показник склав 10,9 на 100 тис. населення.
В Україні за даними ВООЗ щороку своєчасно не виявляють близько 23% випадків туберкульозу, що є рушійною силою подальшого його поширення серед населення поряд з випадками перерваного та невдалого лікування.
Пізня діагностика туберкульозу та відсутність своєчасного звернення до лікаря призводять до великої кількості випадків смерті та зростання інвалідності. Кожна смерть від туберкульозу – це трагедія і для сім’ї, і для суспільства. За даними обласного статистичного управління у 2018 році в області зареєстровано 426 померлих від туберкульозу. У порівнянні з 2017 роком, цей показник збільшився на 2,3%.
Важливим є забезпечення подальшого розвитку системи отримання хворими ДОТ-послуг у медичних закладах, наближених до місця проживання, з огляду на поточні показники «відривів» від лікування та ефективності лікування.
Шляхом до вирішення цього питання є забезпечення фінансування з місцевих бюджетів заходів, спрямованих на соціальну підтримку хворих на ТБ, у формі продуктових та гігієнічних наборів, оплати вартості проїзду до лікувально-профілактичного закладу тощо. Кількість хворих, які отримали у 2018 році соціальну підтримку склало майже 3000 осіб.

В зв’язку з усім вищевикладеним, хочеться нагадати, що вчасне звернення до лікаря – це запорука здоров’я людини. Будь-яка людина повинна для себе запам’ятати: якщо у тебе є наступні симптоми: кашель, або покашлювання, що триває більше 2-х тижнів, відчуття втоми та слабкості, потіння вночі, втрата апетиту та маси тіла, тривале підвищення температури тіла, задишка, біль у грудній клітці, або ти достовірно мав контакт із хворим на туберкульоз - потрібно зробити наступні кроки:
1. Звернися до сімейного лікаря пройди скринінгове обстеження. Базовий пакет діагностики туберкульозу – БЕЗКОШТОВНИЙ!
2. При отриманні позитивного результату досліджень – негайно звернись до лікаря-фтизіатра
3. Пройди повний курс лікування туберкульозу відповідно до рекомендацій лікаря. Туберкульоз виліковний, але лікування його – тривале.
4. В жодному випадку не переривай лікування, навіть, якщо стало краще – це може стати причиною стійкості хвороби до ліків та призвести до погіршення стану.

Будьте здорові! Дихайте вільно!
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор