www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 26 червня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
Про відзначення народознавчого свята у Новомосковській центральній районній бібліотеці для дорослих та дітей
Версія для друку Написати листа

13 грудня Новомосковська центральна районна бібліотека радо відкрила свої двері для жителів міста Перещепиного, традиційно запросивши їх на народознавчий калейдоскоп «Свята і звичаї мого народу – це світла пам’ять родоводу».
Літературна вітальня ледве вмістила гостей – представників місцевої влади, керівників організацій та громадських об’єднань міста, учнів Перещепинського професійного ліцею, загальноосвітньої школи № 2, опорного освітнього закладу, Малокозирщинського навчально-виховного комплексу, активних користувачів районних бібліотек для дорослих і дітей та шанувальників українських традицій, свят та звичаїв.
На заході ведучі розповіли присутнім про зимові свята, а саме – день Святої Катерини, який є початком зимових свят та знаний дівочими ворожіннями, день Святого Андрія з романтичною калитою, а також Савви, Варвари та Святого Миколая.
З екрану ожила давня українська традиція дівочих ворожінь у ніч на Андрія, а «маленькі кашовари» (учні ЗОШ № 2 Близнюк Максим, Мєдвєдєв Назар, Головін Дмитро, Пузач Артем) розповіли про Наума – покровителя розуму і знань.
Заворожили своїми мелодіями пісні у виконанні Л. Лукаускєнє та Д. Андреєнко (працівники РБК).
Не обійшлося на святі і без Святого Миколая (Ждан Вдовенко, учень Перещепинського професійного ліцею) з його вірним супутником чарівним ангелочком (Вероніка Синиченко, учениця опорного освітнього закладу). Учениці опорного освітнього закладу Синиченко Віталія, Вороненко Настя, Чорна Софія (учениця ЗОШ № 2) та Данілова Крістіна (учениця НВК «Родина») обіцяли Миколаю бути чемними і слухняними, робити все старанно та попросили для рідної України миру та щасливої долі.
Свято Миколая покликане творити добро та милосердя в серці кожної людини, бо без добра, щирості, любові та поваги до ближнього не може існувати світ. Тому символічно було те, що діти дарували всім присутнім маленькі гостинці з висловами про добро.
Святий Миколай привітав усіх з наступаючими новорічно-різдвяними святами та побажав миру, тепла, злагоди кожній родині.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор