www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 27 червня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
ОБЕРЕЖНО - ГРИБИ!
Версія для друку Написати листа

Новомосковський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області попереджає населення про небезпеку отруєння, захворювання та летальні випадки, пов’язані з вживанням дикорослих грибів. Кількість потерпілих від вживання отруйних грибів кожного року змінюється. Особливо небезпечним є те, що при невчасній допомозі потерпілий гине в короткі терміни.
Найбільш небезпечним грибом с бліда поганка і її різновиди, при отруєнні її токсинами реєструється до 99% летальності потерпілих. Отруєння також спричиняють їстівні гриби, що не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи вздовж автомобільних трас.
Симптомами отруєння грибами можуть стати: нудота, блювота, біль у животі, підвищена температура, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, галюцинації, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності та інші.
Шановні громадяни! Не збирайте гриби:
поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках тощо;
невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення "бульба", оточене оболонкою;
ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;
“шампіньйони" та "печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору;
гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.
Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках - вони не завжди відповідають дійсності.
Не куштуйте сирі гриби на смак.
Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
Перша допомога при отруєнні грибами:
Якщо ви підозрюєте отруєння грибами, негайно викличте «Швидку медичну допомогу - 103». Одночасно починайте заходи первинної допомоги: промийте
шлунок кип'яченою водою або блідо-рожевим розчином марганцівки, коли промивні води стануть чистими прийміть активоване вугілля. Після цього дають проносне (касторова олія і сольове). Потім хворого тепло вкривають і обкладають грілками, дають пити гарячий солодкий чай, каву. Обов’язково хворого слід доставши до лікувальної установи, де йому буде надана лікарська допомога, якої він потребує. Також з'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби та проведіть профілактичні заходи.
Забороняється! Вживати будь-які ліки та їжу, алкогольні напої, молоко - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишківнику, також забороняється займатися будь-якими іншими видами самолікування.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор