www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 22 травня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
«Про святкування Дня української писемності та мови у Новомосковській центральній районній бібліотеці для дорослих та дітей».
Версія для друку Написати листа

8 листопада в літературній вітальні Новомосковської центральної районної бібліотеки м. Перещепиного пройшов літературно-музичний вернісаж «До мови серцем доторкнись», присвячений Дню української писемності та мови.
День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада, в день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, який є автором «Повісті минулих літ», найвагомішої пам’ятки української літератури.
Найбільшим винаходом людства було письмо, яке дало людям можливість зберегти істинне знання, збагнути світ і своє місце в ньому.
На святі ведучі розповіли про походження писемності та важкий шлях становлення української мови. Присутні дізнались, що наша мова набирала сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалася у творах Григорія Сковороди, поглиблювалась під пером Івана Котляревського та заграла чарівними барвами у поезіях Тараса Шевченка.
Золоту скарбницю рідної мови століттями збагачували українські майстри художнього слова. Розвивають та підтримують українське слово і наші поети Присамар’я. Серед них директор Новомосковської централізованої районної бібліотечної системи Ю. М. Селіхова. Справжня ода слову прозвучала у її вірші «Слова» у авторському виконанні.
Працівники районних бібліотек для дорослих і дітей цим заходом склали справжній гімн українській мові. На святі лунали поетичні рядки про мову відомих українських письменників, які читали учні Перещепинського опорного освітнього закладу: Альона Шкут, Олександра Манченко, Маша Дігтяр, Егор Кушпіль, Олександр Петрук, Артур Коваленко, Андрій Беззуб.
Додали святкового настрою пісні у виконанні Даші Ящук (учениці Перещепинського опорного освітнього закладу) та працівників районного будинку культури Дар’ї Андреєнко, Григорія Коцюби, Лариси Лукаускєнє та вокального ансамблю будинку культури «Елегія».
В кінці заходу ведучі наголосили на тому, що наш святий обов’язок берегти, збагачувати рідну мова, шанувати та цінувати її, бо вона наш найдорожчий скарб.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор