www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 29 лютого 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СЕРЦЯ
Версія для друку Написати листа

Всесвітній день серця проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року. Ця подія щорічного характеру, яка відзначалася в останню неділю вересня. З 2011-го року - фіксована дата - 29-те вересня.
Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця. Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі.
У Дніпропетровській області кожний третій мешканець страждає на артеріальну гіпертензію. Гіпертонічна та ішемічна хвороби - це основні захворювання, які призводять до інсультів, інфарктів та інвалідизації в працездатному віці, якщо не своєчасно проводити профілактичні заходи.
Фахівцями комунального підприємства «Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії»Дніпропетровської обласної ради» (далі – Центр) протягом 2018 року виконано 5712 оперативних втручань при серцево-судинних захворюваннях, проведено діагностичних обстежень 226 220 чол., проконсультовано кардіологами 40762 чол., проліковано у відділеннях стаціонару 5186 чол., що значно вплинуло на зменшення інвалідизації та смертності від цих тяжких хвороб.
Головна мета цього заходу – раннє виявлення факторів ризику захворювань серця і судин та своєчасне проведення їх профілактики.
Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань - це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамії, тютюнопаління і стреси.
У зв’язку з чим, Центром відпрацьовано дорожню консультативно-діагностичну карту проведення медичних оглядів пацієнтів, які звернуться. В Центрі проводяться: ехокардіографічні та ультразвукові дослідження, стрес-тести, добове ЕКГ моніторування, лабораторну діагностику, коронарографію, консультації провідних фахівців в галузі кардіології та кардіохірургії.
Важливо усвідомити, що 80% передчасних серцево-судинних та цереброваскулярних катастроф можна запобігти завдяки комплексній профілактиці. Основа профілактики – це зміна своєї поведінки та звичок, а також зміни у своєму оточенні, в першу чергу, у наших родинах та на робочих місцях.
Тільки розуміння необхідності підтримувати своє здоров'я в формі, зміна способу життя і повагу до середовища проживання і екології допоможе спільно подолати навіть самі складні проблеми.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор