www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 20 лютого 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
Річку Інгулець уздовж п’яти сіл Широківського району розчистять вперше в історії – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
Майже шість кілометрів річки Інгулець розчистять від мулу – це відновить її гідрологічний режим та врятує від обміління. Роботи проводять поблизу сіл Широківського району – Інгулець, Новолатівка, Латівка, Новоселівка та Зелене. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Особливу увагу приділяємо відновленню екосистеми Дніпропетровщини – таке завдання поставив перед нашою командою Президент України Петро Порошенко. Загалом цьогоріч реалізуємо близько двох десятків масштабних екопроектів. Розчищення річок рятує їх від обміління, а мешканців сусідніх населених пунктів – від підтоплень», – зазначив Валентин Резніченко.

Потреба у розчистці річки Інгулець виникла через її надмірну замуленість – туди скидали шахтні води. Водойма сильно зміліла, й місцями по руслу утворилися перемички – це посилило підтоплення прилеглих територій. Розчистка русла площею майже 23 тисячі квадратних метрів нормалізує гідрологічний режим водойми.

«Я – корінний мешканець села Інгулець, – розповів голова Новолатівської сільради Олександр Зубрій. – Пам’ятаю, яку чисту річку ми мали – навіть дно та рибу видно було. Глибина досягала 3 метрів – зараз водойма зміліла до метру. Добре, що обладміністрація профінансувала розчищення – своїми силами ми б не впоралися».

Старожили згадують – колись тут ходили баржі, а ще вздовж річки були озера та джерела з чистою питною водою. Тепер це все залишилось в історії – подекуди через зміління навіть колодязі почали пересихати, каже мешканка села Інгулець Алла Гайдай.

«Дітям ніде навіть ноги змочити, не те що скупатися – вода по щиколотки. У нас тут щороку Івана Купала проходить, збираються понад півтисячі людей з усіх сіл – дійшло до того, що навіть віночки не пливуть через мул, – поділилася мешканка села Зелене Лілія Касьянова. – Дуже вдячні за те, що нашу річку розчищають. Раніше хвилювалися, щоб вона геть не пересохла – тепер хоч оживе».

На сьогодні підрядники розчистили майже три кілометри річки – третину шляху з одного боку водойми вже пройдено. Повністю закінчити роботи зобов’язуються до кінця наступного року.


Близько шести кілометрів річки Інгулець розчистять від мулу


Потреба у розчистці річки виникла через її надмірну замуленість


Олександр Зубрій: «Добре, що обладміністрація профінансувала розчищення – своїми силами ми б не впоралися»


Річку Інгулець розчищають земснарядами...


…та екскаваторами


«Колись уздовж річки були озера та джерела з чистою питною водою», – Алла Гайдай


Діти не дочекаються, коли зможуть скупатися у чистій водоймі


«Дуже вдячні за те, що нашу річку розчищають – тепер вона хоч оживе», – Лілія Касьянова


Підрядники вже розчистили майже три кілометри Інгульця


Загалом цьогоріч команда Валентина Резніченка реалізує близько двох десятків масштабних екопроектів
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTCIMML.jpg