Новомосковський район
www.novomosk-rn.dp.gov.ua


У зв’язку із змінами до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок), в частині забезпечення протезами молочних залоз жінок після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та із вродженими вадами молочних залоз, управління соціального захисту населення Новомосковської райдержадміністрації повідомляємо наступне.
Відповідно до пункту 2 Порядку жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та із вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, післяопераційними протезами, ліфами для їх кріплення, спеціальними ліфами для кріплення протезів молочних залоз для занять фізичною культурою і плаванням, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.
Пунктом 21 Порядку визначено, що направлення, видані органами соціального захисту населення жінкам після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз, діють довічно незалежно від строку, визначеного індивідуальною програмою реабілітації (далі- ІПР), висновком медико-соціальної експертної комісії (далі- МСЕК) або лікарсько –консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів (далі -ЛКК), рішенням військово-лікарської комісії ( далі-ВЛК).
Електронні направлення на повторне забезпечення жінкам після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз формуються органами соціального захисту населення за два місяці до закінчення строку експлуатації попереднього технічного та іншого засобу реабілітації.
Пунктом 35 Порядку визначено, що жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочної залози обов'язково з ліфами для їх кріплення та у разі потреби, що визначається ІПР, висновком МСЕК, ЛКК разом з компресійним рукавом при лімфодемі.
У разі двосторонньої ампутації молочних залоз протези молочної залози видаються з розрахунку одна пара на рік, ліфи для їх кріплення - три одиниці на рік.
Якщо жінкам після мастектомії в період експлуатації попередньо виданих протезів молочної залози та ліфів для їх кріплення проведено чергову операцію, що підтверджено довідкою ЛКК, органи соціального захисту населення формують електронні направлення про дострокову видачу протезів молочної залози та ліфів для їх кріплення.
Жінки після мастектомії забезпечуються на вибір трьома ліфами для кріплення протезів молочної залози або двома зазначеними ліфами та одним спеціальним ліфом для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням.
Жінки в післяопераційний період згідно з довідкою лікаря закладу охорони здоров’я, в якому проводилася операція, забезпечуються післяопераційним протезом у комплекті з одним ліфом.
При потребі в забезпеченні післяопераційним протезом жінка може особисто звернутися за бажанням, як до підприємства так і до органів соціального захисту населення з відповідною довідкою для отримання післяопераційного протезу в комплекті з одним ліфом.
У разі звернення жінки до органів соціального захисту населення за отриманням направлення на виготовлення післяопераційного протезу в комплекті з одним ліфом, у такому випадку формується два направлення: одне - на забезпечення післяопераційним протезом у комплекті з одним ліфом, друге - на забезпечення основним протезом у комплекті з 3 ліфами та компресійним рукавом (у разі потреби).