www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 24 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
Новомосковське об’єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області інформує: "Все що необхідно знати про стаж"
Версія для друку Написати листа

Новомосковське об’єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області вводить цикл статей щодо трудового та страхового стажу.
Поняття «страхового стажу» введено Законом України»Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, який набув чинності з 1 січня 2004 року. З цього часу поняття «трудовий стаж» змінюється поняттям « страховий стаж» та є одним із основних факторів, що впливають на розмір майбутньої пенсії.
Під страховим стажем розуміють період, протягом якого особа або її роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду України.
Трудовий стаж до 1 січня 2004 року зараховується як страховий стаж за весь період роботи, відповідно до записів у трудовій книжці. А з 1 січня 2014 року для того, щоб до страхового стажу було зараховано один робочий місяць, сума внеску до Пенсійного фонду повинна бути не менше розміру мінімального страхового внеску.
Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та підлягає сплаті щомісяця.
Далі мова піде про період навчання та зарахування його до страхового стажу. Навчання у навчальних закладах на денній формі навчання до 1 січня 2004 року зараховується до трудового стажу, на підставі диплома чи атестата і автоматично стає страховим стажем. Після цієї дати період навчання до страхового стажу не зараховується, оскільки навчальний заклад не сплачує страхові внески за студента. Це можливо лише за умови добровільної сплати страхового внеску студентом.
В наступних випусках статей розглянемо такі теми: військова служба , період отримання допомоги по безробіттю, неповний робочий час, мінімальний страховий внесок, період догляду за дитиною до трьох років.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор