Новомосковський район
www.novomosk-rn.dp.gov.ua


09/08/17

Заборгованість за газ жителів Дніпропетровщини збільшилась у 2,3 рази

Загальний борг за газ населення Дніпропетровської області на 1 липня цього року досяг 1,64 млрд. грн. Це в 2,3 рази, або на 0,93 млрд. грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. У зв'язку з цим «Дніпропетровськгаз збут» вже направив 90 тис. боржникам письмові попередження про припинення газопостачання у разі, якщо борг не буде погашений.
Зростання заборгованості за газ в 2,3 рази пов'язаний зі збільшенням споживання блакитного палива (у зв'язку з більш холодною зимою) на тлі його здорожчання. Ще одна причина неплатежів - чимало споживачів-субсидіантів використовували палива більше, ніж покриває розмір наданої субсидії (в тому числі через зменшення соціальних норм при розрахунку пільг та субсидій), при цьому вони не оплачували обов'язковий платіж.
Борг у розмірі від 5 до 10 тис грн мають 48 тис клієнтів «Дніпропетровськгаз збуту», на яких припадає заборгованість в розмірі 0,33 млрд грн. Споживачів-боржників, чиї несплати за спожите паливо перевищують 10 тис грн, налічується майже 3 тис осіб, і їх загальний борг понад 44 млн грн. Рекордсменом по боргу за газ є житель Дніпра, який не сплатив рахунки за газ на суму 29,3 тис грн.
«Збільшення боргів ставлять під загрозу забезпечення всієї області газом. Адже через неплатежі споживачів газу немає можливості розрахуватися з власником блакитного палива, тобто «Нафтогазом», - сказала директор «Дніпропетровськгаз збуту» Тетяна Соболь.
З початку 2017 року «Дніпропетровськгаз збут» письмово повідомив про відключення за борги понад 90 тис. своїх клієнтів. При цьому, керуючись Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2496 та типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, компанія передала на розгляд у суди заяви про стягнення заборгованості за спожитий природний газ на загальну суму понад 3 млн грн.
Вже більше 4,5 тис. клієнтам за несплату припинили газопостачання шляхом механічного від'єднання від системи газопостачання. Процес відновлення газопостачання здійснюється лише після 100% оплати боргів за газ, а також компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання, що в середньому коштує від 500 грн.
Довідка: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» з 1 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Радянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р.). Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 800 бюджетним установам та 160 релігійним організаціям. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ДП «НВК «Електровозобудування», ПрАТ НПО «Дніпропрес», ТОВ «Метрополія», ПАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», ТОВ «Дніпровський птахо комплекс».

За додатковою інформацією звертатися за тел. (0562) 36-05-66
e-mail: press@dpgaszbut.104.ua
https://dpgaszbut.104.ua