Новомосковський район
www.novomosk-rn.dp.gov.ua


ІНСТРУКЦІЯ

з пожежної безпеки для виборчих дільниць
      Відповідальність за організацію і забезпечення протипожежного стану виборчої дільниці покладається на керівника об'єкта і голову виборчої комісії.
      Постійний контроль за протипожежним станом на період підготовки та проведення виборів здійснює черговий виборчої дільниці.
      Приміщення виборчої дільниці в обов'язковому порядку має бути забезпечене телефонним зв'язком, первинними засобами пожежогасіння та електричними ліхтарями.
      У місці встановлення телефонного апарату повинні бути вивішені “План евакуації”, а також номер телефону пожежно-рятувального підрозділу.
      Освітлення виборчої дільниці повинно бути електричним і виконано відповідно до правил улаштування електроустановок. У разі виявлення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток та інших електровиробів слід негайно вимкнути їх та вжити необхідних заходів щодо приведення у пожежобезпечний стан.
      На випадок відключення електроенергії для освітлення повинні застосовуватися переносні електричні ліхтарі.
      Під час експлуатації електромережі заборонено застосовувати нестандартні запобіжники, вмикати електронагрівальні прилади (електроплитки, праски тощо), завішувати електродроти плакатами, картами, гаслами та іншими предметами, обгортати електричні лампи папером або будь-якими горючими матеріалами, проводити електромережі та встановлювати електророзетки на горючих конструкціях кабін.
      Меблі та обладнання мають розміщуватися таким чином, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення виборчої дільниці (завширшки не менше 1 м). Евакуаційні шляхи та виходи необхідно постійно утримувати вільними, при встановленні виборчих скриньок і кабін не допускати їх захаращення.
      Документи, папір та інші горючі матеріали слід зберігати на відстані не менше 1 м від електрощитів, електрозборок і електрокабелів; 0,5 м від електросвітильників; 0,6 м від сповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації та 0,15 м від приладів центрального водяного опалення.
      Засоби протипожежного захисту слід утримувати у справному стані. Автоматична пожежна сигналізація повинна бути завжди у ввімкненому, черговому стані. Усі працівники повинні вміти користуватись наявними вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежогасіння, знати місце їх знаходження. Відстань від найбільш віддаленого місця приміщення до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати 20 м.
              Порядок дій у випадку надзвичайної події:
      У разі виявлення надзвичайної події (пожежі, розливу легкозаймистих речовин, хімічно небезпечних продуктів тощо) слід негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу за телефону «101». При цьому необхідно назвати адресу об'єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище.
      Далі:
      - вжити заходів щодо евакуації людей та збереження виборчої документації і матеріальних цінностей;
      - повідомити про надзвичайну подію керівника об'єкта, голову виборчої комісії чи відповідальну компетентну посадову особу або чергового по об'єкту;
      - вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію;
      - організувати зустріч підрозділів ДСНС та надати їм допомогу в процесі ліквідації надзвичайної події.
      При пожежі телефонувати 101
1