www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 26 червня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
«Попередження епідемічних ускладнень щодо сказу»
Версія для друку Написати листа

Як відомо, сказ – це особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю.
За даними ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на території Дніпропетровської області ситуація зі сказу залишається нестійкою. У 2018 році випадків захворювання серед людей не реєструвалось проте епізоотія сказу серед тварин триває. У Дніпропетровській області за 9 місяців поточного року зареєстровано більше 50 випадків сказу серед тварин, що свідчить про зростання в 1,4 рази у порівнянні з таким же періодом 2017 року.
З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Дніпропетровській області зі сказу тварин та відповідно до розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 03.09.2018 №100 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Україні», проводяться планова пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом обробки мисливських угідь за допомогою авіатранспорту методом розкладання принад з вакциною та здійснення контролю за ефективністю імунізації. Це забезпечить створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращить епізоотичну ситуацію в регіоні.
З метою попередження епідемічних ускладнень щодо сказу серед населення та мінімізації наслідків захворювання, Держпродспоживслужба пропонує:
особам, які безпосередньо контактують з біоматеріалом (вакциною, дикими м’ясоїдними тваринами, бездомними тваринами), а саме лісникам, мисливцям, особам, що за характером професійної діяльності належать до груп ризику (працівники комунальних підприємств, ветеринарних лікарів, тощо), провести планові профілактичні щеплення проти сказу;

щорічно прищеплювати проти сказу домашніх собак і котів;

не провокувати тварин на укуси: не намагатися годувати, надавати допомогу невідомим бездомним тваринам, дражнити їх;

уникати скупчень бездомних собак і контактів з дикими тваринами;

усі роботи при розборі туш тварин для запобігання пораненням проводити в рукавичках, з дотриманням правил безпеки;

при укусі тваринами промити рану водою з милом, обробити краї розчином йоду і негайно звернутися в травматологічний пункт.

Начальник
Новомосковського міськрайонного управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Дніпропетровській області С.Ф.Плачков
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор